Veče Fredrika Bakmana

Drugo okupljanje Čitalačkog kluba u Novotarijumu proteklo je u znaku razgovora o romanu “Čovek po imenu Uve”, knjizi koja je kod učesnika otvorila mnogo različitih tema, emocija i pitanja.

Tokom večeri razgovarali smo o likovima, odnosima među njima i porukama koje roman nosi, a posebno o tome kako ljudi često nisu onakvi kakvi na prvi pogled deluju. Kroz čitanje odabranih odlomaka otvorili smo razgovore o usamljenosti, ljubavi, gubitku i načinima na koje se ljudi nose sa životnim promenama i bolom zbog gubitka voljenih osoba.

Atmosfera je bila veoma opuštena i otvorena za razmenu mišljenja, pa su učesnici imali priliku da podele sopstvene utiske, omiljene delove knjige i različita tumačenja priče.

Za naredno okupljanje utanačili smo i malo drugačiji koncept — svako će doneti kratku priču po svom izboru, koju ćemo zajedno čitati i komentarisati kroz razgovor i razmenu utisaka.

Radujemo se sledećem druženju i novim književnim razgovorima u “Novotarijumu”.

Ostavi komentar

Tvoja imejl adresa neće biti objavljena. Obavezna polja su označena *

Scroll to Top