Sinoć je održano još jedno veče Debatnog kluba, tokom kog smo zajedno istraživali kako da razgovaramo, iznosimo (ne)slaganje sa sagovornikom i slušamo druge na način koji podstiče razumevanje, a ne sukob.
Kroz različite teme i primere iz svakodnevnog života učesnici su imali priliku da vežbaju kako da jasno izraze svoje mišljenje, ali i kako da aktivno slušaju sagovornike i odgovore na argumente bez osuđivanja, napadanja i nadvikivanja.
Veče je proteklo u veoma otvorenoj i dinamičnoj atmosferi, uz mnogo različitih stavova, zanimljivih argumenata i prostora za razmenu mišljenja. Posebno nam je drago što je diskusija pokazala koliko kvalitetan razgovor može da pomogne da bolje razumemo tuđe perspektive, čak i kada se sa njima ne slažemo.
Debatni klub nastavlja da bude prostor u kome mladi mogu da razvijaju kritičko mišljenje, kulturu dijaloga i sigurnost u izražavanju sopstvenih stavova.
Vidimo se i na narednim debatnim večerima!
