U “Novotarijumu” je održan još jedan susret Filozofskog kluba, a ovog puta razgovarali smo o jednoj od najstarijih i najtežih tema — smislu i svrsi života.
Kroz različite perspektive, lična iskustva i filozofske ideje pokušali smo da odgovorimo na pitanja koja svako sebi nekada postavi: šta nas pokreće, šta nam daje osećaj smisla i da li svrhu života pronalazimo ili je sami stvaramo kroz svoje izbore, odnose i iskustva.
Veče je proteklo u veoma otvorenoj i iskrenoj atmosferi, uz mnogo različitih mišljenja i zanimljivih pogleda na ovu složenu temu. Razgovarali smo o sreći, poslu, ljubavi, stvaralaštvu, strahu od prolaznosti i potrebi da čovek pronađe nešto što njegovom životu daje pravac i značenje.
Filozofski klub nastavlja da bude prostor za pitanja na koja možda ne možemo dati konačne odgovore, ali o kojima vredi razgovarati.
Vidimo se uskoro sa novim temama i novim razgovorima.
