Na prvom susretu Debatnog razgovarali smo o samom pojmu debate, zašto ljudi ulaze u rasprave i šta zapravo želimo da postignemo takvim razgovorima – da razumemo drugu stranu ili da „pobedimo“. Kroz diskusiju smo pokušali da prepoznamo razliku između konstruktivne debate i besmislenog nadmudrivanja, kao i trenutke kada razgovor ima smisla i treba ga održavati, a kad je bolje prestati s raspravom.
Ovaj susret bio je uvod u nešto novo – “Novotarijumov” Debatni klub. Vidimo se uskoro!
